W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. X
JANUSZ JÓZEFOWICZ - inscenizacja, choreografia i reżyseria

Choreograf, scenarzysta, aktor, reżyser
Twórca kilkudziesięciu spektakli musicalowych, operowych i teatralnych oraz widowisk telewizyjnych. Aktor teatralny i filmowy. Współautor takich teatralnych hitów jak ZŁE ZACHOWANIE, BREL, ZIMY ŻAL, BIG ZBIG SHOW, CRAZY FOR YOU.
Pracował w Berlinie, Nowym Yorku, Wiedniu, Tel-Awiwie, Moskwie i Dubaju.
Jest reżyserem, choreografem i współscenarzystą najdłużej granego (ponad 21 lat bez przerwy) musicalu - "Metro",  który był nominowany do nowojorskiej Tony Award.
Został uhonorowany Złotą Maską, prestiżową rosyjską nagrodą teatralną, dla najlepszego reżysera, a rosyjska wersja musicalu "Metro" otrzymała tę samą nagrodę, jako najlepszy musical 2000 roku.
Twórca polskich musicali: METRO, PIOTRUŚ PAN, NIEDZIELA NA GŁÓWNYM, ROMEO I JULIA, PANNA TUTLI PUTLI, POLITA - pierwszy na świecie musical 3D live. Specjalizuje się w tworzeniu widowisk multimedialnych i plenerowych m.in. opera CA IRA Rogera Watersa (Pink Floyd), "Czarownice z Eastwick" (Moskwa), Koncert z okazji 200-lecia Księstwa Warszawskiego, musical PROROK (Saint Petersburg).
Od 1992 roku jest dyrektorem artystycznym teatru Studio Buffo - pierwszej prywatnej sceny muzycznej w Polsce.
   
   
  AGATA MIKLASZEWSKA - libretto
  
Pisarka i librecistka.
Współautorka z Maryną Miklaszewską libretta do musicalu "Metro" /nominacja do Tony Award/. Autorka libretta do musicalu "Kaj i Gerda" /Wrocław, Teatr Capitol, 2004/,  piosenek do musicalu "Romeo i Julia" /2004, Teatr Buffo/,"Mała Księżniczka" /Wrocław, Teatr Capitol, 2007/, a także libretta opery "Madame Curie" /2011, Opera Bałtycka/.
Napisała powieść "Kamyk" /2003, wyd. Czarne/ i zbiór opowiadań "Huśtawka" /2005, wyd.Czarne/


Aneta Wróbel - Wojtyszko i Adam Wojtyszko- współpraca literacka 

Scenarzyści i dramaturdzy. Razem zapisali tysiące stron. Są autorami scenariuszy filmowych, sztuk teatralnych dla dorosłych i dla dzieci, musicali oraz seriali.  ("Święty interes", "Framilik", "No coś ty", "Karuzela marzeń", "Co się dzieje z modlitwami niegrzecznych dzieci?", "Doręczyciel", "Pensjonat pod różą", "Na Wspólnej") Aneta jest magistrem Nauk Politycznych i absolwentką podyplomowych studiów Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej PWSFTViT w Łodzi. Adam ukończył Wydział Reżyserii Dramatu przy Akademii Teatralnej w Warszawie. Ostatnio wyreżyserował sztukę Juliusza Machulskiego "Matka brata mojego syna" w Teatrze Powszechnym w Łodzi. Oboje pracowali także jako II reżyser przy licznych projektach.


   
   
JANUSZ STOKŁOSA - muzyka, aranżacje i kierownictwo muzyczne

Kompozytor, pianista, wydawca, producent
Jest autorem ponad 200 partytur do sztuk teatralnych i filmów. Współpracował z większością teatrów w Polsce i wieloma prestiżowymi scenami w Europie. Debiutował w krakowskim Teatrze STU muzyką do spektaklu "Pacjenci" wg "Mistrza i Małgorzaty" M. Bułhakowa.
W 1979 roku skomponował  muzykę do spektaklu "De Blijde Intrede van Christus  in Brussel" wystawionego w Królewskim Teatrze Flamandzkim w Brukseli z okazji 1000-lecia miasta Brukseli.
Od 1984 do 1990 roku był kierownikiem muzycznym w warszawskim Teatrze Ateneum.
W 1991 roku skomponował muzykę do swojego pierwszego musicalu ,,METRO" (scenariusz i piosenki: Agata i Maryna Miklaszewskie; adaptacja, reżyseria i choreografia: Janusz Józefowicz). Muzyka do musicalu była nominowana do broadwayowskiej Tony Award. Do tej pory wystawiono ponad 1600 spektakli musicalu "Metro".
Jest pionierem polskiego musicalu: ,,Piotruś Pan" libretto Jeremi Przybora (2000 r), ,,Romeo i Julia" wg Shakespeare'a (2004 r.); ,,Panna Tutli Putli" Witkacego (2004 r.).
W 2003 r. film ,,Nicolas Winton - The Power of Good" z muzyką J. Stokłosy, otrzymał Emmy Award.
Od 1990 do 2005 roku Janusz Stokłosa komponował muzykę dla czołowych niemieckojęzycznych teatrów m.in.: Schaubühne, Volksbühne, Berliner Ensemble w Berlinie czy Burgtheater w Wiedniu.
W 2010 wraz z córką Marią (choreograf i reżyser) na zamówienie Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina, stworzyli projekt pod nazwą ,,Let's dance Chopin" - sonatę na orkiestrę symfoniczną, kwintet jazzowy i 12 tancerzy na motywach Sonaty h-moll op. 58 F. Chopina. Premiera miała miejsce 18 maja 2010 roku w Szanghaju i inaugurowała Polski Dzień na EXPO 2010.
W 1992 roku powołał Studio Buffo Sp. z o.o. i Wydawnictwa Muzyczne i Nutowe Stokłosa Editions.


  Tomasz Filipczak - współpraca

Pianista, aranżer, kompozytor.   Absolwent katowickiej Akademii Muzycznej na wydz. Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Jest autorem części muzyki do Show Tanecznego "Opentaniec", którego premiera odbyła się w Teatrze Muzycznym w Gdyni (gdzie aranżował również spektakle "Footloose" i "Fame")Kierownik muzyczny w spektaklu "Grease" w tym samym teatrze. Współpracował z Teatrami w: Kaliszu, Chorzowie, Warszawie(Roma, Buffo). Jako kierownik muzyczny zrealizował wiele telewizyjnych produkcji: Taniec z Gwiazdami edycja V, "Przebojowa Noc","Złota Sobota", Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej Opole 2008 oraz KFPP Opole 2009-2010(koncerty Debiutów). Jako producent wyprodukował wiele płyt, m.in. Robert Janowski "Song.pl", Janusz Radek - Dziwny ten Świat - Opowieść Niemenem", "Gdzieś- po -między"Irena Santor - Kręci mnie ten świat". Autor muzyki teatralnej(Czerwony Kapturek - Teatr na Woli, Opentaniec - Teatr Muzyczny w Gdyni), oraz muzyki do filmów dokumentalnych ("Rachela  na dworcu Gdańskim", "Płomienie pamięci").  Koncertuje jako pianista z wieloma artystami, m.in. z Robertem Janowskim i Januszem Radkiem.
www.tomaszfilipczak.pl
   
Barbara Deska - asystent reżysera i choreografa

  Anna Dąbrowska - asystent reżysera
 
  Kamila Józefowicz - asystent reżysera, realizator kompozycji fotograficznych i video do celów scenograficznych i poligraficznych
   
   


MARIA BALCEREK - scenografia i kostiumy

Ur. 03.10.1960 r., w Skarżysku - Kamiennej.
Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Pięknych w Kielcach.
Dyplom na Wydziale Tkaniny Unikatowej ASP w Łodzi w pracowni J. Pierzgalskiej i A. Mańczak i pracowni malarstwa - A. Szonerta.
Ważniejsze prace scenograficzne to:
"Carmen" w Teatrze Lalek Arlekin w Łodzi. Spektakl nagrodzono Złotą Maską za najlepszą scenografię.
"Pan Twardowski" (W. Wolański) - Teatr Baj Pomorski - Nagroda Ministra Kultury i Sztuki za scenografię                                                
"Ca ira" (R. Waters) - Teatr Wielki w Poznaniu
"Prorok" - Studio Buffo w Warszawie/Mińsk (Białoruś)
"Czarodziejski flet" (W.A. Mozart) - Teatr Wielki w Łodzi
"Opera za trzy grosze" (K. Weill) - Teatr Lalek Arlekin w Łodzi
"Jesus Christ Superstar" (A.L. Webber) - Teatr Muzyczny w Łodzi i TV Toya


Marek Chowaniec - współpraca scenograficzna

Scenograf. Absolwent ASP  w Warszawie ( 1993r. dyplom w pracowni prof.Andrzeja Sadowskiego w Katedrze Scenografii ).
Współpracował z Teatrami Ateneum, Współczesnym w Warszawie, Teatrem Nowym w Poznaniu, Teatrem Wybrzeże w Gdańsku , Teatrem im. Jaracza w Olsztynie.
Jest autorem ponad czterdziestu realizacji dla Teatru Telewizji, reżyserowanych  m.in. przez Jerzego Gruzę, Krzysztofa Zaleskiego, Piotra Szulkina, Łukasza Wylężałka.
Ma też w dorobku szereg przedstawieniem muzycznych. W Teatrze Roma był współtwórcą scenografii do "Piotrusia Pana" i twórcą scenografii do musicali:"Miss Sajgon", "Grease".
W Teatrze Buffo do spektakli "Tyle miłości", "Niedziela na Głównym", "Romeo i Julia" w reżyserii Janusza Józefowicza.
W Operze Krakowskiej zaprojektował scenografię do "Czarnej maski" Krzysztofa Pendereckiego, "Damy Pikowej" Piotra Czajkowskiego, a w Operze Nova w Bydgoszczy "Giocondy" Amilcarea Ponchielliego w reż. Krzysztofa Nazara.
Adiunkt na Wydziale Sztuki mediów i scenografii warszawskiej ASP.Agnieszka Komornicka - kostiumy Nataszy Urbańskiej oraz współpraca przy kostiumach dla pozostałej obsady

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie i w Warszawie. Grafik,
malarka, projektantka mody. Autorka pierwszego prywatnego pokazu mody w Polsce i wielu innych. Zaprojektowała kostiumy m.in. do spektakli teatru
Studio Buffo oraz programów TV "Przebojowej nocy" i "Złotej soboty".

PLATIGE IMAGE - przygotowanie wirtualnej scenografii w stereo 3D
   Producent Animacji i efektów specjalnych

Jarosław Sawko

Producent. Z wykształcenia fizyk, absolwent Politechniki Warszawskiej. W 1997 roku razem z Piotrem Sikorą stworzyli Platige Image - obecnie jedno z największych studiów postprodukcyjnych w Europie Środkowej. Jego pasją jest tworzenie efektów specjalnych do filmów, a w przyszłości produkcja fabuły w Platige Image. Poza pracą uwielbia żeglowanie i grę na trąbce.


Piotr Sikora

Producent. Absolwent Mechaniki na Politechnice Warszawskiej. Razem z Jarosławem Sawko stworzył i prowadzi Platgie Image. Od piętnastu lat wspólnie rozwijają jedno z największych studiów postprodukcyjnych w Europie Środkowej. Dzięki jego uporowi i intuicji Platige jest cenione na rynku reklamowym w Europie i na świecie. Miłośnik zabytków motoryzacji i fanatyk jazdy na rowerze.


  Kierownik Produkcji Animacji i efektów specjalnych

  Katarzyna Jarzyna

Studiowała produkcję na Uniwersytecie Śląskim i PWSFTviT w Łodzi. Od sześciu lat pracuje w Platige Image jako kierownik produkcji reklam oraz efektów specjalnych do filmów fabularnych. Produkowała efekty specjalne między innymi do filmów: "Antychryst" i "Melancholia" w reżyserii Larsa von Triera, "Popiełuszko" Rafała Wieczyńskiego, czy "The Essence of Killing" Jerzego Skolimowskiego. Jeśli nie produkuje efektów do filmów - z pewnością żegluje.
     
Urszula Łuczak

Absolwentka Zarządzania i Marketingu na AGH w Krakowie. Zanim trafiła do Platige Image jako kierownik postprodukcji - współpracowała z Telewizją Polską. Zajmowała się zarówno oprawą, jak i zakupami licencji - zawsze dla programów sportowych. Niewątpliwie należy do najbardziej wysportowanych i roztańczonych kierowników produkcji w Platige Image.

  Rafał Sadowy - Supervisor Animacji i efektów specjalnych

Studiował Architekturę i Informatykę. Od 1996 roku reżyseruje i realizuje animacje na potrzeby reklam i teledysków. Jego prace były nagradzane na Yach Film Festival, Offensiva i Ema Music Awards. Od 2005 roku na stałe współpracuje z Platige Image. Poza pracą interesuje się designem i dużo surfuje (w internecie ).
 
Supervisor na zdjęciach
Rafał Sadowy, Adam Wierzchowski

Koncepcje plastyczne
Michał Dziekan, Rafał Wojtunik, Marek Madej, Marcin Charlicki,
Jakub Jabłoński, Szymek Kuczmierczyk, Michał Migacz, Mateusz Węglarz

Animacja

Piotr Dworaczyński, Rafał Sadowy, Jakub Bogacki, Marcin Charlicki,
Mateusz Węglarz, Arkadiusz Firlit, Krzysztof Kamrowski, Paweł Rajch, Wojciech Sokołowski, Piotr Tatar, Arkadiusz Zawada, Wojciech Grodecki, Maciej Jurgielewicz, Łukasz Rzeszot, Łukasz Sobisz, Marek Sulęcki,
Piotr Suchodolski

Rotoskopia
Mateusz Węglarz, Juliusz Zenkner, Rafał Sadowy, Marcin Charlicki

R&D
Adam Wierzchowski

Rigowanie
Bartosz Opatowiecki, Arkadiusz Zawada

Domalówki

Marek Madej, Piotr Dworaczyński, Michał Migacz, Konrad Kiełczykowski

Kompozycja
Rafał Sadowy, Piotr Dworaczyński, Marcin Charlicki, Mateusz Węglarz,
Piotr Popielawski, Sebastian Ośka

Stereoskopia
Sebastian Ośka, Rafał Sadowy

Online
Piotr Dutkiewicz, Piotr Popielawski

Konwersje
Piotr Dutkiewicz, Marcin Jamiołkowski, Adam Kałuski

Wsparcie
Jakub Knapik, Waldemar Woźniak
 

Trójwymiarowe zdjęcia 3D do przedstawienia

Artur Sochan
Łukasz Baka


JAROSŁAW REGULSKI - reżyser dźwiękuBartosz Szkiełkowski - współpraca przy reżyserii dźwięku
 
Jakub Nowakowski - współpraca przy nagłośnieniu
 
SŁAWOMIR ZWIERZYŃSKI - światło
 
Współpraca przy oświetleniu

Tomasz Gazda
Konrad Kajak
Jakub Zimny
 
DARIUSZ WÓJCIK
- multimedia
 
Multimedia - współpraca

Marek Macierzanek
Roman Szkutnik
i ARTTECH CINEMA
Mateusz Będziński
 
IWONA ZAJĄCZKOWSKA
- producent wykonawczy
 
JERZY STOKŁOSA - nadzór produkcyjny
 
KATARZYNA FUKACZ-CEBULA
- współpraca produkcyjna
 
HALINA TABĘCKA
- dział PR
Copyright © Pola Negrii 2011   |   Projekt i realizacja: sinGRAPH.pl